Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3 lipca w Elblągu nastąpi uroczyste otwarcie dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód

Uroczyste otwarcie dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód planowane jest na 3 lipca – zapowiedział w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Na szczycie NATO w Warszawie w lipcu 2016 roku sojusznicy potwierdzili decyzję o „wzmocnionej wysuniętej obecności wojskowej” na wschodniej flance Sojuszu przez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie.

Działania batalionów w Polsce i krajach bałtyckich będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo w Elblągu. Dowódcą elbląskiej Dywizji jest gen. Krzysztof Motacki. W garnizonie Elbląg powitano go pod koniec kwietnia.

Etat wielonarodowego dowództwa ma liczyć 280 stanowisk, z czego 75 mają obsadzić żołnierze spoza Polski. Osiągnięcie wstępnej gotowości Dywizji zaplanowane na koniec czerwca, a pełnej gotowości – do końca 2018 roku.

(PAP/BGajlewska//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, armia, dywizja, Macierewicz
Na Warmii i Mazurach trwają Dni Rodziny. O obliczach rodziny rozmawiano podczas konferencji w Elblągu

W całym regionie odbywają się imprezy, które przypominają jak ważna jest rodzina. To też okazja do tego, aby rozmawiać o problemach, z jakimi borykają się współczesne...

Zamknij
RadioOlsztynTV