Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

24-latka sama siebie nękała SMS-ami

Na 2 lata może trafić za kratki mieszkanka powiatu lidzbarskiego za to, że złożyła zawiadomienie o przestępstwie, którego nie było.

24-latka powiadomiła policjantów o nękaniu ją SMS-ami przez inną kobietę. Według niej, od ponad 2 tygodni dostawała informacje, w których nadawca kazał jej zerwać z chłopakiem i groził uszkodzeniem samochodu.

Policjanci ustalili właściciela karty telefonicznej i telefonu, z którego wysyłane były SMS-y. Kiedy wezwali rzekomo pokrzywdzoną do komendy i poinformowali o wynikach śledztwa, 24-latka przyznała, że to ona wysyłała wiadomości. Funkcjonariuszom wyznała, że robiła to, bo nie miała zaufania do chłopaka i chciała sprawdzić jego reakcję.

Na policję zgłosiła się pod presją partnera nie przypuszczając, że prawda wyjdzie na jaw. Teraz za zgłoszenie przestępstwa, którego nie popełniono grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku policjanci z Warmii i Mazur prowadzili 28 spraw dotyczących zgłoszenia przestępstwa, do którego tak naprawdę nie doszło. Głównie dotyczyły one fikcyjnych kradzieży samochodów, aby wyłudzeń odszkodowań. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stalking, nękanie
Nieskuteczne prawo przeciwko stalkerom

W Śliskiej sprawie wracamy do stalkingu. Nie raz przedstawialiśmy Państwu sprawy uporczywego nękania - bo tak od niedawna określa się to przestępstwo. Okazuje się jednak, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV