Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie właściciela sklepu z dopalaczami na olsztyńskim Zatorzu

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Prokuratorskie zarzuty usłyszał 20-latek, który prowadził sklep z dopalaczami na olsztyńskim Zatorzu. Chodzi m.in. o prowadzenie nielegalnej działalności od początku tego roku – wyjaśnia Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

– Mężczyzna przyznał się do winy, ale złożył nieco inne zeznania, niż to wynika z materiału dowodowego. Wciąż toczy się również prokuratorskie śledztwo, bo szkodliwych substancji mogło być więcej – dodaje prokurator Krzysztof Stodolny.

00:00 / 00:00

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 20-latka na 3 miesiące, ale sąd ten wniosek odrzucił. Dodajmy, że prokuratura zmieniła kwalifikację prawną czynu – z uwagi na to, że mężczyzna ze sprzedaży dopalaczy uczynił stałe źródło dochodu, grozi mu wyższa kara – nawet do 12 lat więzienia.

(KPiasecka/BSChromy/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, więzienie, dopalacze, 20-latek, sklep z dopalaczami
Janusz Dzisko: Olsztyn, Ostróda i Elbląg były dopalaczowymi przyczółkami. Ostróda padła, zamknięto sklep w Elblągu, wczoraj zatrzymano właściciela sklepu w Olsztynie

O handlu dopalaczami na Warmii i Mazurach i zamknięciu jednego z najstarszych sklepów rozprowadzających zabronione używki w Olsztynie - mówił Porannych Pytaniach, Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV