Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Modernizacja dróg na Warmii i Mazurach

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku Działdowo-Lidzbark (wieś Wielki Łęck). Fot. Łukasz Węglewski

Prawie 550 miliona złotych na inwestycje w zeszłym roku przeznaczył Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wyremontowano  314 kilometrów dróg w regionie.

Ostatnie trzy projekty, m.in. przebudowa drogi łączącej Działdowo z Lidzbarkiem, wraz z obwodnicą, zostaną zakończone do połowy tego roku.

W związku z korzystnym kursem euro i oszczędnościami w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2007-2013 samorząd województwa ogłosił kolejne konkursy na projekty drogowe. Inwestycje, które mogą liczyć na unijne dotacje, zaakceptował we wtorek zarząd województwa.

Będzie można gruntownie wyremontować m.in. ulicę Sikorskiego w Olsztynie. Tu wsparcie unijne osiągnie niemal 15 milionów złotych. Zrealizowane zostaną też inne inwestycje w regionie, m.in. remont drogi numer 591 w miejscowości Łazdoje i trasy wojewódzkiej nr 511 od Lidzbarka Warmińskiego do Redy.

W ubiegłym roku wykonano 18 inwestycji unijnych, wybudowano też jedno skrzyżowanie, 9,6 kilometrów chodników, 11 zatok autobusowych, i 52 zjazdy.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku Działdowo-Lidzbark. Fot. Łukasz Węglewski

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, przebudowa
Wymiana starego rurociągu w Elblągu

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji szykuje się do przebudowy fragmentu rurociągu wzdłuż ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zmiany są konieczne z kilku powodów. Jednym z nich jest słaby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV