Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16-latek oskarżony o molestowanie wrócił do domu

16-latek z Elbląga, zatrzymany pół roku temu za molestowanie dziewczynek, będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Nastolatek spędził 5 miesięcy w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zezwolił mu na powrót do domu i nakazał dozór kuratora.

Na początku listopada zeszłego roku policjanci otrzymali zgłoszenia rodziców czterech dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat, którzy poinformowali, że córki zostały zaatakowane w klatkach schodowych swoich domów. Napastnik miał dotykać ich miejsc intymnych.

To przestępstwo kwalifikowane jest jako ”inna czynność seksualna” – wyjaśnia Jolanta Rudzińska, rzeczniczka Prokuratury Rejonowej w Elblągu:

00:00 / 00:00

Sprawą zajmuje się sąd rodzinny w Elblągu, który już otrzymał opinię biegłego dotyczącą preferencji seksualnych podejrzanego. Jeżeli zarzuty molestowania dziewczynek się potwierdzą to 16-latek może trafić do poprawczaka. (mstan/bsc)

SPROSTOWANIE
Rzecznik Praw Dziecka nie podejmował interwencji w sprawie 16-latka i nie składał dotychczas żadnych wniosków w tej kwestii. Zwrócił się jedynie do sądu o udostępnienie akt sprawy – poinformowało Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

Wcześniej informowaliśmy, że Rzecznik Praw Dziecka interweniował w tej sprawie. Za pomyłkę przepraszamy.

Redakcja

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
To nie było podpalenie, to był nieszczęśliwy wypadek

Nieszczęśliwy wypadek był przyczyną poważnych poparzeń dwóch pracowników leśnych z gminy Pasym. To ostateczna opinia prokuratury w Szczytnie. Wcześniej podejrzewano, że podpalenie mężczyzn mogło być efektem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV