Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16. Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna świętowanie 102. urodzin. Atrakcji nie zabraknie

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

16. Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzi 102 urodziny. Wieczorem w kościele Najświętszego Serca Jezusowego zostanie odprawiona msza w intencji żołnierzy i pracowników dywizji oraz żołnierzy poległych na zagranicznych misjach.

Następnie po przejściu pododdziałów na Plac Konsulatu przed Pomnikiem Orła Białego rozpocznie się uroczysty capstrzyk. Święto dywizji potrwa do niedzieli – zapowiada jej rzecznik major Marek Nabzdyjak.

00:00 / 00:00

Jutro (17 września) od południa do godziny 18 na Placu Solidarności oraz Starym Mieście w Olsztynie prezentować się będą jednostki wojskowe 16 Dywizji Zmechanizowanej. Główne uroczystości z okazji 102 urodzin dywizji odbędą się w niedzielę (19 września) o godzinie 11 w kompleksie wojskowym przy ul Saperskiej 1. Żołnierze przygotowali dzień otwartych koszar, pokaz sprzętu wojskowego, występy zespołów oraz artystów z klubów wojskowych.

W skład dywizji wchodzą m.in. znana w całej Polsce 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, 9. Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa, 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana oraz 11. Mazurski Pułk Artylerii.

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w armia, święto, wosjko
Wojsko świętuje i zaprasza na piknik

Uroczystym apelem rozpoczęły się w Węgorzewie Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego. Żołnierze przygotowali też liczne atrakcje dla gości. Tegoroczne święto odbywa się pod hasłem: "Zostań Żołnierzem...

Zamknij
RadioOlsztynTV