Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

15-latek za kierownicą, a pijany ojciec obok. „Syn gra na komputerze ma specjalną kierownicę i umie jeździć”

Fot. fotolia

Policjanci z Elbląga zatrzymali skodę, którą kierował 15-latek. Jazdę chłopca nadzorował pijany ojciec, który twierdził, że syn umie prowadzić auto „bo dużo gra w gry komputerowe” tematycznie związane z wyścigami samochodowymi.

Oficer prasowy elbląskiej policji Krzysztof Nowacki poinformował, że skodę zatrzymano przy ul. Jana Pawła II.

Policjantów zainteresował niski wzrost kierującego i jego chłopięca twarz. Obok zaś siedział mężczyzna, który co jakiś czas chwytał za kierownicę i korygował tor jazdy auta.

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 15-latek. Chłopak był zdziwiony zatrzymaniem i powiedział policjantom przecież dobrze jechałem i nawet wolniej niż 50 na godzinę.

W czasie tej rozmowy z siedzenia pasażera odezwał się pijany ojciec chłopca, który powiedział:

Panie policjancie, on gra w gry na komputerze ma specjalną kierownicę i umie jeździć.

Policjanci zbadali alkotestem ojca. Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dał się namówić synowi na taką przejażdżkę, bo był pewny umiejętności dziecka. Argumentem dla ojca było to, że wielokrotnie widział jak syn wygrywał wyścigi w komputerowych grach.

Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali matkę chłopca, której przekazano zarówno 15-latka i pijanego męża.

Teraz chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna, który udostępnił synowi skodę, również wytłumaczy się ze swojego zachowania przed sądem

– poinformował Nowacki i dodał, że policjanci skierują sprawę do sądu, gdyż uznali, iż mandat karny będzie nieadekwatny do „wyjątkowej lekkomyślności mężczyzny”.

 

Autor: PAP/J.Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, kierowca, samochód, ojciec
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne 2 tygodnie

Obecnie zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat 8 przysługuje do 14 czerwca. Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, teraz zostanie wydłużony do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV