Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

13 mniejszości narodowych i etnicznych na Warmii i Mazurach

II Liceum Ogólnokształcące z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim

Jaki wpływ mają mniejszości narodowe i etniczne na zmiany w społeczeństwie i jak ważne jest to, żeby mogły kultywować własne tradycje – zastanawiają się w Olsztynie naukowcy, przedstawiciele stowarzyszeń, nauczyciele i społecznicy.

Sympozjum dotyczące mniejszości narodowych wobec współczesnych przemian społecznych pokazuje jak cenne jest to, że na terenie Warmii i Mazur zamieszkuje aż 13 mniejszości – uważa Paweł Popieliński z Instytutu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk:

00:00 / 00:00

Mniejszość niemiecka- koncert w Olsztynie

Spośród 13 mniejszości narodowych i etnicznych na Warmii i Mazurach tylko dwie – niemiecka i ukraińska ma możliwość edukowania się w swoim języku narodowym.

Uczestnicy seminarium rozmawiają także o roli mediów w kulturze mniejszości narodowych i etnicznych Warmii i Mazur oraz działalności charytatywnej kościoła greckokatolickiego w regionie.

Sympozjum w olsztyńskim Ośrodku Badań Naukowych jest trzecim z cyklu spotkań dotyczących polskiej polityki wobec mniejszości narodowych i etnicznych na tle standardów europejskich. Poprzednie odbyły się w Poznaniu i Gdańsku.(skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nosząc białe wstążki sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Ponad 50 instytucji z Warmii i Mazur, samorząd województwa, samorządy lokalne i organizacje pozarządowe włączyły się...

Zamknij
RadioOlsztynTV