Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

100 tysięcy złotych przeliczono na kilometry. Olsztyn podsumował akcję „Kilometry dobra”

Fot. A.Skrago

100 tysięcy złotych – ile to kilometrów? Można się było przekonać podczas finału ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”.

W Parku Kusocińskiego w Olsztynie ze złotówek przekazanych na fundację „Przyszłość dla Dzieci” ułożono prawie 2-kilometrowa trasę. To zabawa, która pomaga chorym dzieciom.

Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska z fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pieniądze przekazane zostaną na rehabilitację i zakup leków dla podopiecznych fundacji.

Przez 3 miesiące prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. Teraz wymieniliśmy je na 1-złotowe monety, które układamy w najdłuższy ciąg monet. Robimy to wspólnie ze szkołami, przedszkolami i firmami, które nas wspierają. Dzięki tym pieniądzom możemy zapewnić naszym podopiecznym rehabilitację i leki, a więc to co jest im najbardziej potrzebne.

Podczas festynu kilometry pokonywało też ponad 600 biegaczy. Dzieci rywalizowały na 200 metrów, dorośli ścigali się na 5 kilometrów. Wpisowe z biegu zasili konto fundacji.

Do tej pory w Olsztynie udało się zebrać  prawie 90 tysięcy złotych, i jest to najlepszy wynik spośród 48 fundacji i stowarzyszeń, które prowadzą tę akcję w całej Polsce. Pełną kwotę poznamy w poniedziałek. Akcji patronuje Radio Olsztyn.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

„Kilometry Dobra” w olsztyńskim Parku Kusocińskiego. Fot. M. Lewiński

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bieg, bieganie
Ponad 350 mld euro. Tyle wydano na świadczenia rodzinne w Unii Europejskiej. Polska w czołówce

Państwa członkowskie UE przeznaczyły w 2016 r. ponad 350 miliardów euro na świadczenia rodzinne; to 2,4 % unijnego PKB. Jak podał Eurostat, stanowiło to 9 %...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV