Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Żywe obrazy” w muzealnych wnętrzach lidzbarskiego zamku

90 modelek wzięło udział w sesjach zdjęciowych, podczas których w zaaranżowanych wnętrzach wcielały się w postaci sportretowane przez znanych malarzy. Wystawę zdjęć będzie można oglądać w muzeum w Lidzbarku Warmińskim do połowy sierpnia.

Ten projekt z „żywymi obrazami” zatytułowany został „Przychodzi baba do Muzeum”, bowiem fotograficzne efekty prezentowane są w muzealnych wnętrzach lidzbarskiego zamku – powiedziała nam Anna Puszcz ze Stowarzyszenie „Mieć marzenia”.

Celem tego projektu było zerknięcie na wizerunek kobiety w malarstwie. Ułożyło nam się to malarstwo od XVI wieku do drugiej połowy XX wieku. Wybrałyśmy ponad 20 obrazów ze sztuki polskiej i europejskiej – dodaje Anna Puszcz.

Autorzy wystawy zinterpretowali 26 obrazów, m. in. Podkowińskiego, Malczewskiego, Boznańskiej, ale także Picassa, Vermera, czy Renoira. Tym fotograficznym, żywym obrazom towarzyszy film dokumentujący powstawanie prac. Wystawę można oglądać do połowy sierpnia.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w muzeum, sztuka, wystawa, obraz
To być może największa wystawa w Polsce. Eksponowane fotografie mają… 2,5 kilometra długości!

Fotografie eksponowane w mazurskiej miejscowości Wojnowo (powiat piski) mają...2,5 kilometra długości. To efekt 5. Wojnowskiego Festiwalu Fotografii, na który zakwalifikowano 545 wielkoformatowych zdjęć. Wystawę tworzy 26...

Zamknij
RadioOlsztynTV