Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zygzakiem prosto w ręce policji

Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ujawnili ponad 60 wykroczeń popełnionych przez pieszych, rowerzystów, osoby poruszające się na hulajnodze, czy kierowców jadących z nadmierną prędkością w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Najbardziej nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się 56-letni rowerzysta, Mężczyzna tzw. „zygzakiem” jechał rowerem po chodniku wzdłuż ul. Hanowskiego w Olsztynie. Z trudem utrzymywał równowagę. Jego niepewną jazdą zainteresowali się policjanci. Badanie alkomatem potwierdziło, że 56-latek był kompletnie pijany. W organizmie mężczyzny krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Wkrótce 56-latek będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina, że osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2021 roku w okresie od 1 stycznia do 19 maja na terenie podległym KMP w Olsztynie doszło do 19 zdarzeń z udziałem rowerzystów w tym 6 wypadków drogowych i 13 kolizji – rannych w zdarzeniach zostało 6 osób. W analogicznym okresie 2022 roku ogólna liczba zdarzeń z udziałem jednośladów spadła. Policjanci pracowali na miejscu 14 zdarzeń drogowych – 3 wypadków i 11 kolizji.

Redakcja: A. Niebojewska za KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany rowerzysta
Jeżdżą za szybko i łamią przepisy. Policja bierze na cel elektryczne hulajnogi

W trosce o bezpieczeństwo pieszych elbląska policja będzie kontrolować prędkość z jaką poruszają się użytkownicy elektrycznych hulajnóg. Problemem jest to, że często jeżdżą oni za szybko,...

Zamknij
RadioOlsztynTV