Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych na drogach

wypadek

Liczba wypadków na warmińsko – mazurskich drogach nie wzrosła, ale zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych – mówili policjanci obecni na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zdaniem młodszego inspektora Roberta Zalewskiego – szefa drogówki w Komendzie Wojewódzkiej Policji – to niepokojące zjawisko:

00:00 / 00:00

Podczas spotkania przedstawiono również plany. Założenia Wojewódzkiej Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do roku 2020 opierają się na kilku filarach – powiedział Radiu Olsztyn dyrektor olsztyńskiego WORD – Stanisław Szatkowski:

00:00 / 00:00

Uczestnicy obrad podkreślali, że optymizmem nastraja ponad 10-procentowy spadek liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców – ze 140 do 125. Nadal jednak wiele osób kieruje na podwójnym gazie. W ręce warmińsko – mazurskiej policji trafiło w ubiegłym roku ponad 5600 takich osób. (M.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, WORD, Szatkowski, rada bezpieczeństwa ruchu drogowego
Świąteczne powroty już dziś

Powoli kończy się długi weekend. Mimo, że jutro jest jeszcze wolny dzień - Trzech Króli, to wiele osób będzie wracać dziś do domów po dłuższej przerwie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV