Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Związkowcy służby zdrowia piszą list do premier Kopacz

Poszczególne grupy zawodowe pracujące w służbie zdrowia nie są traktowane jednakowo – uważają związkowcy warmińsko-mazurskiej Solidarności i piszą listy do premier Ewy Kopacz i marszałka województwa

Dyrektorzy szpitali dostają zbyt wysokie nagrody, a poszczególne grupy zawodowe pracujące w służbie zdrowia nie są traktowane jednakowo.

To zarzuty, jakie związkowcy z warmińsko-mazurskiej Solidarności zawarli w listach do premier Ewy Kopacz oraz do marszałka województwa Gustawa Marka-Brzezina.

Związkowcy wyliczyli, że dyrektorzy szpitali podległych marszałkowi w ciągu ostatnich 8 lat dostali łącznie ponad 3 miliony złotych w formie nagród. Jak twierdzi Bogdan Radziemski z warmińsko-mazurskiej Solidarności, to kwota nieuzasadniona. – Kiedy my staramy się o podwyżki, to pieniędzy zawsze jest za mało. Po czym przychodzi koniec roku i okazuje się, że szpital jest na plusie i dyrektorowi należy się nagroda – podsumowuje.

00:00 / 00:00

Związkowcom nie podoba się też to, że rząd obiecał podwyżki pielęgniarkom i położnym, a nie podnosi wynagrodzeń innym grupom np. terapeutom, technikom, czy salowym. – To jest faworyzowanie jednej grupy przed zbliżającymi się wyborami, to zwykła korupcja polityczna – twierdzi Bogdan Radziemski.

00:00 / 00:00

Listy mają trafić do adresatów w przyszłym tygodniu. Reporterowi Radia Olsztyn nie udało się skontaktować z ministerstwem zdrowia, natomiast urząd marszałkowski stwierdził, że odniesie się do zarzutów dopiero, gdy już otrzyma pismo od Solidarności.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność, szpital, służba zdrowia, list, szpitale, podwyżki, związkowcy Solidarności
Odwołano protest w olsztyńskim szpitalu psychiatrycznym

Personel pielęgniarski szpitala psychiatrycznego w Olsztynie odwołuje zaplanowaną na środę (19 sierpnia) akcję protestacyjną. Miał to być dwugodzinny protest ostrzegawczy. Chodziło o poprawę warunków pracy i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV