Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Związek Piłki Nożnej i Radio Olsztyn zacieśniają współpracę. Będzie więcej sportu na antenie

Od lewej: Marek Łukiewski – prezes WMZPN, Leszek Sobański – prezes Radia Olsztyn. Fot. Ł.Sadlak

Wspieranie rozgrywek wojewódzkich oraz popularyzowanie turniejów amatorskich – to główne założenia umowy podpisanej dziś pomiędzy Radiem Olsztyn, a Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej.

Prezes Radia Olsztyn Leszek Sobański podczas spotkania powiedział, że umowa zwiększy dotychczasową współpracę pomiędzy radiem, a związkiem.

Nasza współpraca będzie dotyczyła  popularyzacji piłki nożnej, nie tylko w oparciu o mecze pierwszej reprezentacji, ale także o występy kobiece, czy rozgrywki niższych klas. Mamy już pomysł na realizację audycji, która skupi kibiców IV ligi

– powiedział prezes Leszek Sobański.

Dla Marka Łukiewskiego – prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej dzisiejsze spotkanie to kolejny krok w kierunku popularyzacji lokalnych rozgrywek.

Nie ma co się oszukiwać, że w skali kraju jesteśmy jednym najbiedniejszych regionów. To również przekłada się na piłkę nożną. Ostatnio ukazał się mapa, z której można było się dowiedzieć, skąd pochodzą zawodnicy, którzy awansowani na piłkarskie mistrzostwa świata. Niestety Warmia i Mazury nie mają żadnego reprezentanta. Dlatego staramy się być aktywni na polu naszych rozgrywek. Mamy 600 drużyn, ponad 12 tysięcy zawodników, więc każdy się interesuje tym, co dzieje się na „jego podwórku”. O tym właśnie chcemy informować

– wyjaśnił Marek Łukiewski.

Prezesi rozmawiali także o współpracy przy wspieraniu meczów piłkarskiej reprezentacji kobiet, która zyskują coraz większe zainteresowanie kibiców.

Przypomnijmy, że od 17 do 24 października tego roku żeńska kadra Polski będzie przebywała na zgrupowaniu w Ostródzie. W tym czasie podopieczne Miłosza Stępińskiego zagrają dwa spotkania towarzyskie z Estonią i Grecją. Relacji z meczów będzie można wysłuchać na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj wywiadu z prezesem W-MZPN Markiem Łukiewskim

00:00 / 00:00

Plan meczów reprezentacji kobiet w Ostródzie:

19.10.2017 r., godz. 11:00
Polska – Estonia

23.10.2017r., godz. 18:00
Polska – Grecja

 

Autor: Ł.Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Radio Olsztyn, umowa, Marek Łukiewski, Leszek Sobański
Trzecia z rzędu wygrana Olimpii! Elblążanie lepsi od lidera z Poznania

Elbląska Olimpia lepsza od lidera drugiej ligi. Żółto-biało-niebiescy przed własną publicznością pokonali Wartę Poznań 1:0. To skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Ekipa z Wielkopolski zaprezentowała się bardzo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV