Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwiastun polskiego filmu przygodowego „Władcy przygód”

Władcy Przygód. Fot. Krzysztof Globisz

Co ma wspólnego polski nastolatek, który zagrał w polskim filmie przygodowym „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, piętnastoletnia Greta Thunberg, która podczas szczytu klimatycznego w Katowicach wezwała rządzących do wzięcia odpowiedzialności za katastrofalne dla Ziemi zmiany klimatyczne i brytyjska aktorka Emma Watson, znana jako Hermiona Granger z serii filmów o Harrym Potterze, która jako ambasadorka dobrej woli ONZ włączyła się w walkę o równouprawnienie kobiet?

Wszyscy są bardzo młodzi i a tym, co robią dla świata, mogą zainspirować niejednego rówieśnika, a na pewno zawstydzić niejednego dorosłego.

21 marca do kin wejdzie polski film przygodowy „Władcy przygód” z udziałem energicznych nastolatków, którzy również nie czekają biernie, aż ktoś zmieni świat za nich. Szymon Radzimierski, odtwórca jednej z głównych ról, w prawdziwym życiu odegrał nawet ważniejszą rolę –  wspólnie z borneańską organizacją Kompakh, stworzył ekologiczno-edukacyjny projekt na Borneo, którego celem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży z wiosek na Kalimantanie w ochronę lasu deszczowego i zagrożonych gatunków zwierząt (orangutanów, nosaczy, dzioborożców).

We „Władcach przygód’ Szymon wciela się w rolę Franka – wynalazcy i naukowca. „Chciałbym wynaleźć coś, co by sprawiło, że na świecie będzie więcej pokoju i mniej głodu. Mógłbym wymyślić maszynę, która odebrałaby ludziom ochotę na walkę. Zatrzymaliby się i zrozumieli, że pokój na świecie jest ważny. Chciałbym wymyślić coś, co byłoby dobre dla świata” – ale to nie jedyne marzenie nastoletniego idealisty, który pragnął również zagrać w filmie – „To było moje marzenie, z którego chyba do końca sam nie zdawałem sobie sprawy i o którym nikomu nie mówiłem” – mówi Szymon.

„Do odważnych świat należy!” – hasło filmu „Władcy przygód”, w którym zagrali: Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk i Oskar Latarski doskonale pasuje do czasów, w których żyjemy. Warto zobaczyć ten film ze swoimi dziećmi, aby dodać im skrzydeł i zaszczepić w nich wiarę, że także oni mogą spełniać swoje marzenia. Żeby nie bali się marzyć o dużych sprawach zarówno dla siebie jak i dla całej planety.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w kinach od 21 marca

 

Ł.A/mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Najważniejsze to wiedzieć, co chcemy osiągnąć w życiu”. Poznaliśmy złotą dziesiątkę Kobiet Sukcesu

Po raz 21. wyłoniono dziesiątkę Kobiet Sukcesu. W tak zacnym gronie znalazły się m.in.: rolniczka, pisarka, czy mistrzyni Polski baristów. W tym roku do konkursu zgłoszono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV