Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwiastun „Hejtera”, nowego filmu reżysera nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”

Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Adam Gradowski i Julia Wieniawa to gwiazdy, które zobaczymy w najnowszym filmie Jana Komasy o zagrożeniach, jakie niesie za sobą wirtualny świat.

„Sala samobójców. Hejter” to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami wielkiego przeboju z 2011 roku: współczesna wersja historii „Romea i Julii”, w której miłość przeradza się w hejt. Dzieło nominowanego do Oscara Jana Komasy jest efektem dalszej współpracy reżysera z nominowanym do Paszportów „Polityki” Mateuszem Pacewiczem, scenarzystą rekordowo popularnego „Bożego Ciała”. Film stanowi świeże spojrzenie na mroczną stronę mediów społecznościowych; to cyber-thriller opowiadający o tym, że Internet ma wielką siłę, a słowa publikowane w sieci mogą popychać do rzeczy ostatecznych. Muzyczną ozdobą zwiastuna jest zaskakująca przeróbka piosenki „Believer” – utworu grupy Imagine Dragons, który w oryginalnej wersji został odtworzony w sieci ponad 1,35 miliarda razy.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.
Film w kinach od 6 marca.

Autor: Ł.A/Mat. prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, KADR
Nie żyje ikona kina. Kirk Douglas miał 103 lata

W wieku 103 lat zmarł w Los Angeles wybitny amerykański aktor, legenda światowego kina, Kirk Douglas - poinformował w środę jego syn, Michael Douglas. "Z ogromnym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV