Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUS ostrzega przed oszustami oferującymi pomoc ws. „trzynastki”

Pierwsze „trzynastki” trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi – przekazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przypomina, że w tej sprawie nie trzeba składać żadnych wniosków. 

Pieniądze będą dołączone do emerytury lub renty, które naliczono na kwiecień – mówi Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwsza wypłata będzie dokonana 31 marca z uwagi na to, że 1 kwietnia wypada w sobotę. Ostatni termin przypada na 25 kwietnia. Wcześniejsza wypłata obejmie również te osoby, które otrzymują świadczenie do 10. dnia każdego miesiąca. Pieniądze trafią do nich jeszcze przed Wielkanocą.

00:00 / 00:00

ZUS przy okazji ostrzega przed oszustami, którzy oferują wypełnienie wniosku w sprawie wypłaty „trzynastki” za opłatą. Aby otrzymać świadczenie nie trzeba składać żadnych dokumentów, ZUS świadczenie przekazuje automatycznie.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, pieniądze, ZUS, emeryt
Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. W e-mailach oszuści informują o braku dostępu do profilu zaufanego, załączając plik...

Zamknij
RadioOlsztynTV