Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zostań w domu i wyjdź na wirtualny spacer do Twierdzy Boyen i elbląskiego muzeum

Fot. UM Giżycko

Giżyckie Centrum Kultury zachęca do zwiedzania XIX-wiecznej Twierdza Boyen… online. Również elbląskie placówki kultury zapraszają do wirtualnych odwiedzin i korzystania z zasobów, które są dostępne nawet na smartfonach.

Twierdza Boyen to najważniejszy obiekt zabytkowy w Giżycku, jeden z najważniejszych w regionie, unikat w skali Europy, który odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i zagranicy. To również miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, wernisaży, koncertów, wystaw i stałych ekspozycji. Twierdza z roku na rok zmienia się, odrestaurowywane są kolejne obiekty, wśród nich Stajnia z Wozownią, Laboratorium Prochowe, Warsztat Zbrojmistrza.

GCK podczas pandemii koronawirusa zaprasza na spacer wirtualny po Twierdzy (dostępny tutaj oraz tutaj).

Z kolei Biblioteka Elbląska przez ostatnie kilkanaście lat rozwijała Bibliotekę Cyfrową i Wirtualną Czytelnię.

Udostępnia tam w wersji cyfrowej starodruki i przedwojenne gazety. Korzysta z tego kilkanaście milionów czytelników z całego świata. Z kolei Centrum Sztuki Galeria El, specjalizująca się w sztuce nowoczesnej i wykorzystaniu technologii już pokazało wernisaż on-line. Teraz idziemy dalej i zachęcamy wszystkich do słuchania wykładów o historii sztuki – mówi kurator wystaw Stanisław Małecki.

Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne prezentuje w sieci wycieczkę po wystawach i daje możliwość przyjrzenia się swoim najcenniejszym skarbom, które cyfrowo obrobiła Regionalna Pracownia Dygitalizacji. Przez internet można też posłuchać fragmentów koncertów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

fot Galeria EL

 

Autor: M. Stankiewicz/Materiały prasowe
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Twierdza Boyen, spacer, zwiedzanie, online, kornawirus, wirtualne
Ograniczenie w przemieszczaniu się nie dotyczy niezbędnych sprawy życia codziennego. Co ze spacerami?

Obowiązuje zakaz korzystania z bulwarów, parków czy placów zabaw - przypomina we wtorkowym wpisie na Twitterze resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Można jednak wyjść na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV