Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żółw błotny zablokuje park rozrywki pod Olsztynkiem?

Budowa parku rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem stanęła pod znakiem zapytania. Inwestycja miała ruszyć wczesną wiosną, ale wciąż nie ma wszystkich wymaganych uzgodnień.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zażądała uzupełnienia przez inwestora raportu o oddziaływaniu na środowisko. Jak wyjaśnia Justyna Januszewicz z RDOŚ w Olsztynie, budowa ma być prowadzona na obszarze Natura 2000 Ostoja Napiwodzko-Ramucka. Potwierdzone stanowiska żółwia błotnego są w odległości 2 i pół km od tego miejsca.

Obecnie oceniane jest, w jaki sposób inwestycja może wpłynąć – i w jakim zakresie – na ostoję żółwia. Inwestor powinien uzupełnić dokumentację do końca lutego. To prawdopodobnie odsunie w czasie inwestycję i możliwe, że znacznie.

Właścicielem terenu jest firma Ptak S.A. która prowadzi już park rozrywki pod Łodzią. Ten obiekt ma być rozbudowywany i właśnie tam może trafić zakupiony przez inwestora gigantyczny 20-metrowej wysokości rollercoaster, który miał być instalowany w Łutynówku.

Jak zaznaczył starosta olsztyński Andrzej Abako, na takie urządzenie czeka się około dwóch lat – i takie może być przesunięcie inwestycji pod Olsztynkiem. Budowa pierwszego etapu parku powinna potrwać półtora roku, jeśli inwestycja ruszy zgodnie z planem, obiekt mógłby być otwarty w 2025 roku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w środowisko, inwestycja, żółw błotny, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, parku rozrywki w Łutynówku, żółw, Natura 2000 Ostoja Napiwodzko-Ramucka
Biblioteki i domy kultury mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ruszył nabór wniosków

Biblioteki z naszego regionu mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ruszył nabór wniosków na dotację na modernizację źródeł ciepła w tych publicznych placówkach. Nabór ogłosiło Ministerstwo Kultury i...

Zamknij
RadioOlsztynTV