Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze pamiętają o bohaterach. Trwa akcja ,,Żołnierska Pamięć”

Fot. 45 blp w Olsztynie

W całej Polsce żołnierze Wojska Polskiego odwiedzają groby kolegów, którzy ponieśli śmierć podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz groby bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski. Także wojskowi z Garnizonu Olsztyn porządkują  mogiły, składają kwiaty i zapalają znicze. 

W ramach akcji ,,Żołnierska Pamięć” przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie pod dowództwem mjr Aleksandry Karpińskiej odwiedzili groby oraz oddali cześć oficerom i podoficerom Wojska Polskiego, którzy odeszli na wieczna wartę.

Delegacja była na grobach śp.: kpt. Mariusza Hul – oficera, który w latach 2005-2019 służył w WKU w Olsztynie, kpt. Waldemara Miarczyńskiego – uczestnika Powstania Warszawskiego, jeńca wojennego, odznaczonego za bohaterską postawę najwyższym polskim odznaczeniem wojennym – orderem Virtuti Militari, chor. Dariusza Szczyglaka – podoficera rezerwy, który po zakończeniu służby wojskowej pracował w WKU w Olsztynie oraz kpr. Grzegorza Bukowskiego – tragicznie zmarłego podczas VII zmiany PKW Afganistan.

Natomiast terytorialsi z Olsztyna odwiedzili cmentarze i miejsca pamięci w Olsztynie, Olsztynku, Bartągu, Szczytnie i Nidzicy.

To ważne, by pamiętać o wydarzeniach z naszej przeszłości, cichych, czasem nawet zapomnianych, bohaterach. Pragniemy utrzymać tradycję w dbaniu porządku na grobach zmarłych żołnierzy oraz pomnikach pamięci nie tylko z racji zbliżającego się święta zmarłych, ale przede wszystkim kolejnej rocznicy święta Niepodległości. Zasługują na szacunek całego naszego społeczeństwa, to oni walczyli o naszą wolność, którą dziś możemy się cieszyć

– podkreśla szer. Sabina Mazurek – specjalista do spraw komunikacji społecznej 45blp

Żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty podlegający pod 4 Warmińsko- Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej opiekują się również kombatantami, którzy największego wsparcia otrzymują teraz w dobie pandemii.

Żołnierze WKU w Olsztynie uczestniczyli w akcji ,,Żołnierska Pamięć”

Fot. WKU w Olsztynie

Fot. WKU w Olsztynie

Fot. 45 blp w Olsztynie

Fot. 45 blp w Olsztynie

Fot. 45 blp w Olsztynie

Fot. 45 blp w Olsztynie

Fot. 45 blp w Olsztynie

 

Redakcja: Ł.Węglewski za szer. S.Mazurek (45 blp)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pamięć, Wojsko Polskie, Wszystkich Świętych, WOT, wojska obrony terytorialnej, Żołnierska Pamięć
Wszystkich Świętych. Msze święte i procesje na cmentarzach

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wierni oddają cześć wszystkim tym, którzy cieszą się radością życia w niebie. Odwiedzają też groby bliskich. W archidiecezji warmińskiej na...

Zamknij
RadioOlsztynTV