Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zobaczymy, czy będę pełnomocnikiem nowego okręgu PiS”. Słuchaj rozmowy z Jerzym Szmitem

fot. P. Getka

Nie będę komentował doniesień medialnych – tak o ewentualnym końcu swojej misji jako prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim mówił Jerzy Szmit w Porannych Pytaniach. Z gościem Radia Olsztyn rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

W obecnej strukturze Prawo i Sprawiedliwość będzie działać tylko do końca czerwca. Jerzy Szmit przewodniczy regionalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości od 20 lat. Były wiceminister infrastruktury i budownictwa zapowiedział, że jest dalej gotów czynnie uczestniczyć w polityce.

Jestem człowiekiem zaangażowanym w życie publiczne od 40 lat. Myślę, że z dużym dorobkiem, z ogromną wiedzą, doświadczeniem i zapleczem społecznym. Mam szereg i to bardzo liczne grupy przyjaciół, którzy w różnych, nawet najtrudniejszych, czasach mnie wspierali i wspierają. Ja się odwdzięczam tym, że działam energicznie na rzecz publicznego dobra. Taką działalność będę dalej prowadził.

Były wiceminister infrastruktury i budownictwa odniósł się do pogłosek o zastąpieniu go na stanowisku przez poseł Iwonę Arent.

Jako PiS zaczynaliśmy od jednego mandatu w tym okręgu wyborczym. W ostatnich wyborach nasza lista uzyskała pięć mandatów. To najlepsze świadectwo pracy tego zarządu i grupy osób, z którymi od lat współpracuję. Do nich dołączają cały czas nowi, fantastyczni ludzie. Myślę, że grupa ta cały czas będzie działała.

Rada Polityczna PiS ma dziś podjąć decyzję o nowym podziale okręgów partyjnych. Będą to 94 okręgi dostosowane swoim zakresem terytorialnym do okręgów senackich. W województwie warmińsko-mazurskim zamiast dotychczasowych dwóch okręgów, PiS będzie miało cztery struktury. Powołani będą, też nowi pełnomocnicy okręgowi, którzy swoje urzędowanie rozpoczną od 1 lipca.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, partia, Prawo i Sprawiedliwość
Likwidacja Izby Dyscyplinarnej, Program Inwestycji Strategicznych i zatrudnienie uchodźców. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni to spotkanie przedstawicieli partii politycznych. Gośćmi Krzysztof Kaszubskiego byli: Piotr Cezary Lisiecki - Konfederacja/Ruch Narodowy Adam Krzyśków – Polskie Stronnictwo Ludowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV