Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zniknął MOPS, powstał ECUS. Elbląg odpowiada na potrzeby mieszkańców

Fot. Anna Dembińska

Od dziś w Elblągu zaczęło działać Centrum Usług Społecznych, które zastąpi docelowo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To nowatorska forma pracy socjalnej i innowacyjne podejście do realizowania potrzeb mieszkańców.

To jest proces, który właśnie się zaczyna – wyjaśnia Katarzyna Siewicz, organizator społeczności lokalnej.

Rozwijamy usługi, które są w Elblągu i na które jest zapotrzebowanie mieszkańców. Będziemy starali się polepszyć życie mieszkańców i zwiększyć ich aktywność.

00:00 / 00:00

Elbląskie Centrum Usług Społecznych połączy wolontariat, działania na rzecz seniorów czy rodzin z dziećmi oraz różne inne pomysły na aktywizację elblążan – tłumaczy Andrzej Fedak, koordynator ds. usług społecznych.

Naszymi klientami będą nie tylko ci, którzy dotychczas otrzymywali świadczenia pieniężne. Idziemy w kierunku świadczenia przeróżnych usług społecznych, które będą wynikały z potrzeb mieszkańców.

00:00 / 00:00

Centrum Usług Społecznych czeka na propozycje i pomysły elblążan. Można je składać na stronie internetowej placówki.

Elbląg dostał na realizację tego programu 2,5 miliona złotych unijnej dotacji z konkursu rozstrzygniętego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPS, aktywizacja, wolontariat, placówka, Centrum Usług Społecznych
Wkrótce Dom Seniora w Ełku zyska 90 miejsc dla podopiecznych. Konieczna była rozbudowa placówki

Dobiega końca rozbudowa Domu Seniora w Ełku. Na osiedlu Jeziorna, w pobliżu szpitala, powstaje nowy budynek. Caritas Diecezji Ełckiej od kilku lat prowadzi dom opieki dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV