Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Znamy zwycięzców olsztyńskiego Desantu Kultury. Do konkursu zgłoszono 29 propozycji

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłosił wyniki trzeciej edycji konkursu Desant Kultury. Do realizacji zostały wybrane dwa projekty: „GłuszczAntyK” i „Rap na scenach”.

W tym roku zgłoszonych zostało 29 propozycji, a celem konkursu jest poszukiwanie oryginalnych pomysłów na autorskie, nietypowe warsztaty, które będą się odbywały w olsztyńskim MOK-u.

Projekt „GłuszczAntyK” nawiązuje do artystycznego dorobku Bohdana Głuszczaka i Pantomimy Olsztyńskiej. W ramach tego projektu powstanie grupa osób niesłyszących i słyszących, które wspólnie będą wykonywały ćwiczenia z animacji, teatru i pantomimy. Efektem tych spotkań ma być spektakl – widowisko o tematyce antycznej.

Natomiast „Rap na scenach” to warsztaty dla młodych raperów z Olsztyna; nauka scenicznej pewności siebie, interakcji z publicznością i pracy z mikrofonem.

Oba projekty mają się odbywać między listopadem tego roku a czerwcem 2021. Informacje o naborze do obu grup wkrótce pojawią się na Facebooku i stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, mok
Literacki Olsztyn. Wydarzenia odbywają się pod wspólnym tytułem „Miasto opowieści”

W Olsztynie rozpoczął się cykl wydarzeń literackich „Miasto opowieści”. Za nami zajęcia graficzne dla dzieci i spacer literacki po dzielnicy Zatorze. Przewodnikiem jest dziennikarz i pisarz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV