DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Znamy wyniki jubileuszowej rywalizacji żeglarzy na Jezioraku

Po raz 50. rozgrywane są  regaty „O Błękitną Wstęgę Jezioraka”. W regatach uczestniczy 113 łodzi, to około 350 osób.

W najważniejszym i prestiżowym biegu „O Błękitną Wstęgę Jezioraka” zwyciężyła załoga Ryszarda Osmańskiego – jacht Pod Omegą, drugie miejsce zajął Krzysztof Zieliński – jacht Jutrzenka, a na trzecim stopniu podium stanął Piotr Matwiejczuk z jachtu Evo.

Regaty „O Błękitną Wstęgę Jezioraka” z 50-letnią tradycją to jedne z najstarszych takich wydarzeń w Polsce – podkreśla ich wieloletni uczestnik i organizator Stanisław Kasprzak.

Regaty zakończy wyścig długodystansowy z Siemian do Iławy. Żeglarze pożegnają się po 17:00.

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Iława, regaty
W Iławie trwają regaty „O Błękitną Wstęgę Jezioraka”

Po raz 50 żeglarze rywalizują "O Błękitną Wstęgę Jezioraka". W regatach uczestniczy 113 łodzi. Na jubileuszowe zawody zjechało około pół tysiąca żeglarzy z całej Polski. Teraz...