Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy starostów w powiatach giżyckim i piskim. Z kolei w Olecku wybrano nowego przewodniczącego Rady Miejskiej

Fot. Fotolia.com

Nowy starosta w powiecie giżyckim, bez zmian w powiecie piskim. W obu miastach odbyły się już pierwsze sesje nowo wybranych rad. Starostą powiatu piskiego został ponownie Andrzej Nowicki z Ziemi Piskiej, a jego zastępcą – tak jak w poprzedniej kadencji Marek Wysocki z PSL.

Nowego starostę ma natomiast Giżycko. Na to stanowisko wybrano Mirosława Drzażdżewskiego z Koalicji Obywatelskiego, który w poprzedniej kadencji był wicestarostą. Jego zastępcą został Mateusz Sieroński z PSL. Na stanowiskach przewodniczących Rad Powiatu w obu samorządach nie zaszły żadne zmiany.

W Piszu przewodniczącą Rady Powiatu jest Irena Jatkowska, a w Giżycku Monika Łępicka-Gij.

Z kolei w Olecku przewodniczącym Rady Miejskiej został Grzegorz Kłoczko. Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej, Olecko Nasze Miasto i radni z Komitetu Wyborczego Marcina Czekay zawiązali koalicję. Daje im to łącznie 14 głosów w Radzie. Klub byłego już burmistrza Wacława Olszewskiego chociaż zdobył najwięcej, bo 7 mandatów, będzie w opozycji. Zgodnie z koalicyjną umową przewodniczącym Rady został Grzegorz Kłoczko ze Zjednoczonej Prawicy.

Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej to koalicja Dobra Wspólnego i Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, starosta, rada powiatu, Andrzej Nowicki, Mateusz Sieroński, Grzegorz Kłoczko, Marek Wysocki, Mirosława Drzażdżewskiego, Irena Jatkowska
Rada Miasta w Ełku nie wybrała przewodniczącego. Obrady zostaną wznowione na początku grudnia

Oba ełckie samorządy nie mają przewodniczących rad. Wczoraj zarządzono przerwę podczas sesji Rady Powiatu, dzisiaj to samo stało się na pierwszej sesji Rady Miasta. Żaden z...

Zamknij
RadioOlsztynTV