Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy „jedynki” Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach. Kto będzie otwierał listy w Olsztynie i Elblągu?

fot. Przemysław Getka

Lider PO Grzegorza Schetyna będzie liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Warszawie, liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka w Słupsku, a były minister sprawiedliwości Borys Budka w Katowicach. W Olsztynie listę KO otworzy Janusz Cichoń, zaś w Elblągu – Jacek Protas.

W okręgu nr 1 Legnica „jedynką” będzie Piotr Borys, w Wałbrzychu Tomasz Siemoniak, we Wrocławiu Małgorzata Kidawa-Błońska, w Bydgoszczy Krzysztof Brejza, w Toruniu Tomasz Lenz, w Lublinie Joanna Mucha. Liderem listy w Chełmie będzie związany dotąd z SLD Haidar Rijad, w Zielonej Górze Tomasz Aniśko z Zielonych, w Łodzi dziennikarz Tomasz Zimoch, w Piotrkowie Trybunalskim Cezary Grabarczyk, w Sieradzu Cezary Tomczyk, w okręgu Kraków II Dorota Niedziela, w Krakowie Paweł Kowal, w Nowym Sączu Jagna Marczułatis-Walczak, w Tarnowie Urszula Augustyn.

„Jedynką” w Płocku będzie Marcin Kierwiński, w Radomiu Joanna Kluzik-Rostkowska, w Warszawie Grzegorz Schetyna, w okręgu Warszawa II Jan Grabiec, w Opolu Witold Zembaczyński, w Krośnie Joanna Frydrych, w Rzeszowie Tadeusz Ferenc, w Białymstoku Robert Tyszkiewicz, w Gdańsku Sławomir Neumann, w Gdyni Barbara Nowacka, w Bielsku-Białej Mirosława Nykiel, Bielsku-Białej II Marek Krząkała, w Częstochowie Izabela Leszczyna, w Katowicach Borys Budka, w okręgu Katowice II Marta Golbik, w okręgu Katowice III Wojciech Saługa. Listę w Kielcach będzie otwierał Bartłomiej Sienkiewicz, w Elblągu Jacek Protas, w Olsztynie Janusz Cichoń, w Kaliszu Mariusz Witczak, w Koninie Tomasz Nowak, w Pile Małgorzata Janyska, w Poznaniu Joanna Jaśkowiak, w Koszalinie Sławomir Nitras, a w Szczecinie Arkadiusz Marchewka.

Schetyna poinformował ponadto, że na drugim miejscu listy w Warszawie znajdzie się liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Autor: Mateusz Roszak, Marta Rawicz (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, Janusz Cichoń, Grzegorz Schetyna
J. Cichoń (PO): Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami ws. podwyższenia podatku VAT. J. Małecki (PiS): Są to tylko wymysły opozycji

Szef komitetu stałego rady ministrów Jacek Sasin zapewnił publicznie w jednym z wywiadów, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało wywiązać się z obietnicy powrotu do stawek...

Zamknij
RadioOlsztynTV