DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Znakomity występ Macieja Kowalewicza w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w strzelectwie

Maciej Kowalewicz. Fot. olsztyn.eu

Trzy złote medale w trzech konkurencjach dla zawodnika TS Gwardii Olsztyn w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w strzelectwie.

Wystartował w nich Maciej Kowalewicz z TS Gwardii Olsztyn – student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W konkurencji KPN 60 strzałów zawodnik z Olsztyna zakwalifikował się do finału z najlepszym wynikiem 620,9 pkt. W finale zwyciężył i zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w tej konkurencji. Następnie Maciej Kowalewicz wystartował w konkurencji karabinu dowolnego 3 x 40 strzałów i z rezultatem 1169 pkt. wszedł do finału także z pierwszego miejsca. W finale był najlepszy zdobywając drugi tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców.

Na koniec zawodnik TS Gwardii Olsztyn wystartował w konkurencji KDW 60L i też okazał się najlepszy zdobywając 622,1 pkt. Czterodniowe (24-27.09) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie odbyły się w Bydgoszczy.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w strzelectwo, Mistrzostwa Polski
Olsztynianin tuż za pierwszą dziesiątką w Rajdowych Mistrzostwach Polski

Zwycięstwem Fina Jari Huttunena zakończyła się kolejna runda Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. 11. miejsce w zawodach zajął olsztynianin - Adrian Chwietczuk, który pierwszy raz jechał z...