Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znakomici aktorzy w filmie o siostrze Faustynie Kowalskiej!

W rolę s. Faustyny wciela się Kamila Kamińska. Fot. materiały prasowe

„Miłość i Miłosierdzie” to najnowszy film Michała Kondrata, który rzuca nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. 1 listopada przypada 130. rocznica urodzin ks. Michała Sopoćki. 

W rolę s. Faustyny wciela się nagrodzona na festiwalu filmowym w Gdyni za rolę w filmie „Najlepszy” Kamila Kamińska. Obok niej zobaczymy m.in Macieja Małysa i Janusza Chabiora.

„Miłość i Miłosierdzie” to dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu. Boże Miłosierdzie jest czczone na wszystkich kontynentach przez setki milionów osób, jednak większość chrześcijan nadal nie zdaje sobie sprawy  z potęgi przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem s. Faustyny Kowalskiej, prostej polskiej zakonnicy. Dziś już świętej.  Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. Ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik wizjonerki.

Film „Miłość i Miłosierdzie” będzie zawierał nieznane listy ks. Michała Sopoćki. Pokaże też nieujawnione dotąd dokumenty, które pozwolą światu poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata. Zdjęcia dokumentalne do filmu kręcone w Polsce, USA i na Litwie. Uroczysty pokaz przedpremierowy filmu będzie miał miejsce Watykanie. Ogólnoświatowa premiera filmu zaplanowana jest na 2019 rok.

Producentem obrazu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe. Dystrybucją filmu zajmie się Kondrat – Media. Michał Kondrat to polski reżyser, oraz producent wielu chrześcijańskich filmów. Jego ostatni filmu „Dwie Korony” obejrzało ponad 200 tyś. widzów. Prawa kinowe zostały sprzedane do 12 krajów.

Trwa zbiórka środków na realizację filmu. Więcej na ten temat na stronie www.kolbe.org.pl

 

Ł.A/mat.prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, „Miłość i Miłosierdzie", Michał Kondrat
„Foxtrot”zdobył Grand Prix WAMA Film Festival

"Foxtrot" w reżyserii Samuela Maoza opowiada historię małżeństwa, których syn zginął podczas pełnienia służby wojskowej na opustoszałym posterunku. Zdaniem krytyka filmowego i jurora konkursu Łukasza Adamskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV