Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w szpitalu psychiatrycznym. Skorzystają młodzi pacjenci

Fot. K. Ośko

Lekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie podpisały dziś (wtorek) aneksy do umów – dzięki temu zostało zażegnane niebezpieczeństwo zamknięcia oddziału po tym, jak specjalistki złożyły wymówienia z pracy.

Lekarki domagały się wyższych pensji i poprawy warunków pracy. Udało się z nimi porozumieć, a także wprowadzić zmiany na korzyść młodych pacjentów. Jak powiedział rzecznik placówki Andrzej Błaszczyk, szpital ma przejść na trzeci stopień referencyjności.

Oznacza to, że będzie koordynował leczenie i opiekę nad pacjentami także po opuszczeniu szpitala – w miejscu ich zamieszkania.

00:00 / 00:00

Dzięki osiągnięciu trzeciego stopnia referencyjności, Narodowy Fundusz Zdrowia ma opłacać świadczenia szpitala wyższą stawką, ale pod warunkiem spełnienia wymogu zatrudnienia dodatkowych specjalistów.

00:00 / 00:00

Szpital będzie musiał też zapewnić większą obsadę poradni psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży – w tej chwili przyjmuje tam jeden lekarz.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Najmłodsi nie stracą opieki. Jest porozumienie z lekarzami szpitala psychiatrycznego

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, lekarz, szpital, NFZ
Zbierają rowery dla dzieci z Ukrainy. Każdy może się włączyć

Giżycko włączyło się do zbiórki rowerów organizowanej w Olsztynie. Jednoślady mają trafić do dzieci z Ukrainy. Charytatywną zbiórkę rowerów prowadzi Piotr Paliński, mechanik samochodowy z Olsztyna....

Zamknij
RadioOlsztynTV