Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w Lidzbarskiej policji. Nowy komendant przejął obowiązki.

Powołanie nowego komendanta policji w Lidzbarku Warmińskim. Fot. KPP Lidzbark Warmiński

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim uroczyście pożegnano insp. Tomasza Kamińskiego, który dowodził lidzbarską policją przez ponad 11 lat. Jego obowiązki przejął nadkom. Piotr Koszczał.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Nie zabrakło także  przedstawicieli lokalnych samorządów,  prokuratury, szkół, komendantów i dowódców zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz przedstawicieli Emerytów i Rencistów Policyjnych. W uroczystości wzięli także udział  policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Insp. Tomasz Kamiński pracował m.in. w Wydziale Prewencji, Sztabie Policji i Zespole Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W latach 2003-2005 był Zastępcą Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Niespełna rok później objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim, a od 2011 roku powołany został na stanowisko komendanta.

Nowy szef lidzbarskich policjantów pochodzi z Ostródy. Służbę w policji rozpoczął w listopadzie 1992 r. w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Pracował m.in. w CBŚP w Warszawie oraz Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W latach 2008-2012 nadkom. Koszczał pełnił stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Morągu.

Źródło: KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, komendant
Pięciu policjantów ma zostać usuniętych ze służby. Stawili się do pracy pod wpływem alkoholu

Komendant warmińsko-mazurskiej policji wszczął postępowanie zmierzające do zwolnienia pięciu funkcjonariuszy, którzy przyszli na służbę pod wpływem alkoholu. Policjanci byli oddelegowani do Warszawy na zabezpieczenie obchodów Święta...

Zamknij
RadioOlsztynTV