Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w archidiecezji gdańskiej. Papież mianował biskupa Jacka Jezierskiego administratorem tamtejszej archidiecezji

Biskup Jacek Jezierski. Fot. P. Getka

Z pełnienia posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego zrezygnował arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Papież Franciszek mianował biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej.

Zmiany w archidiecezji gdańskiej wiążą się z osiągnięciem przez arcybiskupa Głódzia 75. roku życia: zgodnie z prawem kościelnym, biskup diecezjalny powinien wtedy złożyć rezygnację z urzędu.

Funkcja administratora kościelnego, którą otrzymał biskup Jezierski, oznacza, że będzie on zarządzał archidiecezją do momentu wyboru jej nowego ordynariusza.

Biskup elbląski Jacek Jezierski pochodzi z Olsztyna. Ma 70 lat. Święcenia biskupie otrzymał 26 lat temu i został biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. Biskupem diecezjalnym diecezji elbląskiej był od 2014 roku. Biskup Jezierski jest doktorem nauk teologicznych.
Autor: W.Chromy za IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, papież, Biskup Jacek Jezierski, Sławoj Leszek Głódź
Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie. Dziś odbędzie się spotkanie modlitewne Pokuta 2033

1 lipca w Gietrzwałdzie odbędzie się spotkanie modlitewne Pokuta 2033. Celem Dnia Pokutnego jest wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie. Wydarzenie organizuje Wspólnota Rodzin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV