Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarł legendarny kierowca Formuły 1 Niki Lauda. Austriak był trzykrotnym mistrzem świata

Niki Lauda

Nie żyje legendarny kierowca Formuły 1 – Niki Lauda. Austriak od lat miał poważne problemy z nerkami. Ostatnio z tego powodu przebywał w prywatnej klinice w Szwajcarii. Był trzykrotnie mistrzem świata w wyścigach Formuły 1 – w 1975, 1977 i 1984 roku.

W 1976 roku miał groźny wypadek na niemieckim torze Nuerburgring, w wyniku którego został mocno poparzony i miał uszkodzone płuca. Było wtedy tak źle, że w szpitalu przyjął ostatnie namaszczenie. Wrócił jednak na tor… jeszcze w tym samym sezonie, a przed ostatnim wyścigiem kampanii był nawet liderem klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja na torze nie była jednak dla niego najważniejsza – wspomina telewizyjny komentator Formuły 1 – Mikołaj Sokół.

00:00 / 00:00

Niki Lauda wygrał w swojej karierze łącznie 25 wyścigów Formuły 1. Po zakończeniu kariery przez lata był związany z wyścigami Formuły 1 – ostatnio pracował w zespole Mercedesa jako dyrektor sportowy. Miał 70 lat.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Koniec procesu ws. zabójstwa przy barze z kebabem w Ełku. Kiedy poznamy wyrok?

12 lat więzienia – tyle żąda prokuratura dla Lassada A. oskarżonego o zabójstwo młodego ełczanina pod barem z kebabem. Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach dobiegł końca...

Zamknij
RadioOlsztynTV