Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodzieje nie mają wakacji. Co zrobić, gdy skradziono nam portfel?

Wakacje to czas podróży, zwiedzania oraz odpoczynku. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dotyczących nie tylko nas, ale i naszych pieniędzy i dokumentów.

Pamiętajmy, by zapinać torby, plecaki i torebki. Nośmy je tak, byśmy to my mieli do nich łatwy dostęp, a nie złodziej. Nie nośmy ze sobą dużej ilości gotówki, zostawmy w domu dokumenty, które nie są nam niezbędne. Zadbajmy o to, by nie stworzyć okazji do wykorzystania przez złodzieja

– mówi aspirant Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jeśli w naszym portfelu, który przywłaszczy sobie złodziej, będzie również dowód osobisty oraz karta kredytowa – wtedy niezwłocznie trzeba ten fakt zgłosić do swojego banku, który zablokuje naszą kartę.

00:00 / 00:00

Unikniemy w ten sposób wyciągnięcia przez złodzieja naszych oszczędności z konta oraz możliwości zaciągnięcia przez niego na nas kredytu.

Tracąc dowód osobisty lub inny dokument zawierający nasze dane, ryzykujemy utratę pełnej kontroli nad naszymi danymi osobowymi. Dlatego w takiej sytuacji stratę dokumentu należy zgłosić w swoim banku.

00:00 / 00:00

Kradzież portfela należy także zgłosić policji.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, złodziej, portfel
Kto kradnie pokrywy studzienek kanalizacyjnych w Elblągu?

W ostatnich dniach nasiliły się kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych w Elblągu. Tylko w czerwcu straż miejska odebrała od mieszkańców sześć zgłoszeń o zagrożonych miejscach. Część pokryw...

Zamknij
RadioOlsztynTV