Aktualności, Aplikacja mobilna, Ostróda, Regiony
Złodziej namierzony po latach. Pomogły próbki DNA

Najnowsze policyjne techniki pozwalają na coraz skuteczniejszą pracę funkcjonariuszy i zatrzymywanie sprawców nawet najbardziej błahych przestępstw. Tego typu śledztwo zakończyli właśnie kryminalni z Ostródy
W 2022 roku na terenie gminy Dąbrówno ktoś z niezamkniętego samochodu ukradł elektronarzędzia. Sprawa wydawała się nie do wykrycia, ale jak powiedziała podkomisarz Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, w ustaleniu sprawy pomocne okazały się próbki DNA, pobrane na miejscu przez techników kryminalnych.
Dzięki analizie próbek DNA zidentyfikowano sprawcę kradzieży. Wygenerowany materiał znajdował się już w policyjnej bazie danych
– wyjaśniała.
Jak się okazało, sprawcą był 52-letni mężczyzna, który aktualnie przebywa w więzieniu w związku z innymi przestępstwami. Teraz ten pobyt może się wydłużyć, bo w sprawie samochodowej kradzieży do sądu w Ostródzie trafił akt oskarżenia.
52-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.
Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego
Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski



























