Zlikwidowali dwie duże plantacje marihuany
Zlikwidowanie dwóch dużych nielegalnych plantacji, zabezpieczenie 260 krzaków konopi i 6,5 kilograma marihuany o znacznej wartości – to efekty pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zapobiegli wprowadzeniu narkotyków na czarny rynek województwa warmińsko-mazurskiego.
Policjanci zatrzymali także trzech 26-latków w pobliżu plantacji niedaleko Silic w gminie Purda. Funkcjonariusze zaskoczyli ich, kiedy objeżdżali swoje uprawy. Nie pomogła im fotopułapka, którą zamontowali do obserwowania rozwoju roślin. Druga plantacja była położona w miejscowości Kromerowo Kolonia nad jeziorem Dadaj.
Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące uprawy nielegalnych konopi, z których można pozyskać znaczne ilości narkotyków. Grozi im za to do 8 lat więzienia. Sprawę nadzoruje olsztyńska prokuratura.
(kwp/mlew/łw)





























![Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
