Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złe warunki drogowe w regionie. Pod Elblągiem karetka pogotowia ugrzęzła w błocie

W województwie warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano drogi i chodniki mogą być śliskie w okolicach Nidzicy i na trasie między Biskupcem a Bartoszycami. W nocy z niedzieli na poniedziałek z powodu złych warunków na lokalnej drodze pod Elblągiem ugrzęzła w błocie karetka pogotowia.

W poniedziałek rano w warmińsko-mazurskim temperatura oscyluje wokół 0 stopni Celsjusza, ale miejscami, np. w okolicach Nidzicy spadła lekko poniżej. Stąd na drogi wojewódzkie w tym rejonie wyjechały 3 pługopiaskarki i zestawy do posypywania chodników – poinformowano w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Olszynie.

Drogi krajowe są czarne mokre, jedynie na trasie nr 57 między Biskupcem a Bartoszycami pracuje sprzęt do posypywania jezdni.

Drogi w warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano są mokre, szutrowe – czasami trudno przejezdne z powodu błota. W nocy z niedzieli na poniedziałek we wsi pod Elblągiem karetka pogotowia ugrzęzła w błocie. Dyżurny straży pożarnej powiedział, że było to po 3 w nocy i pojazd z błota wyciągnęli strażacy ochotnicy.

Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie dla Warmii i Mazur przez słabymi opadami śniegu i śniegu z deszczem, które miejscami przechodzić mogą w słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, co będzie powodowało gołoledź. Strefa opadów marznących w poniedziałek będzie się przemieszczać z północnego wschodu na południowy zachód.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ślisko, karetka pogotowia, błoto
Na drogach będzie ślisko. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią. Alert obowiązuje od niedzielnego południa do poniedziałku rano. Marznące opady śniegu i śniegu z deszczem, a miejscami również marznącego deszczu lub mżawki...

Zamknij
RadioOlsztynTV