Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zimowy sen” Joanny Jax

Egzemplarze książki pt. „Zimowy sen” autorstwa Joanny Jax. fot. Joanna Jax

Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna części serii „Duchy minionych lat” autorstwa Joanny Jax. W 4 tomie pt. „Zimowy sen” stykamy się z realiami panującymi w Polsce po roku 1980.

Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami, a premierem zostaje generał Wojciech Jaruzelski. Atmosfera roku 1981 sprawia, że niektórzy poważnie rozważają ucieczkę z Polski, zanim dojdzie do najgorszego. W grudniu zostaje ogłoszony stan wojenny, który wiele zmienia w życiu bohaterów. Dochodzi do aresztowań, a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, zaś marzenia o wolnej Polsce pękają jak bańka mydlana. Bez względu na poglądy i orientacje polityczne wszyscy żyją w niepewności i strachu. Bohaterowie zmagają się także z dramatami i problemami osobistymi, których rozwiązanie muszą odłożyć na później, a jedyne, czego pragną, to spokój, stabilizacja i względna normalność. Do tej ostatniej jest jednak jeszcze bardzo daleko.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Joanną Jax, którą przeprowadziła Monika Szczygło:

 

Autor: M. Szczygło

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Awaria zegara na ratuszowej wieży. Z naprawą trzeba poczekać

Nie działa zegar zamontowany na wieży olsztyńskiego ratusza. Z powodu choroby zegarmistrza dopiero w przyszłym tygodniu będzie naprawiany. Pan zegarmistrz, który od ponad 20 lat zajmuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV