Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowe warunki jazdy na Warmii i Mazurach. W wielu miejscach pada śnieg, nocą mokre nawierzchnie będą przymarzać

Główne trasy – jak zapewniają drogowcy – są czarne i mokre. Pracuje na nich ponad 20 pługosolarek, które poszerzają jezdnie usuwając błoto pośniegowe.

– Poprawiła się sytuacja na trasach wojewódzkich regionu – mówi Zenon Krajza, dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Występuje lokalna śliskość i cienka warstwa śniegu, szczególnie w rejonie dróg wojewódzkich w okolicach Elbląga. Na wszystkich drogach pracuje 9 pługopiaskarek, które odśnieżają na bieżąco. W Mrągowie odśnieżane są chodniki, pługopiaskarki są też w okolicach Kętrzyna (…) Pada śnieg więc przygotowane są jednostki do odśnieżania.

00:00 / 00:00

Najgorzej jest na bocznych i lokalnych trasach, gdzie często można natrafić na ubity, zmarznięty śnieg i lód.

Według prognoz, po zmroku na północnym-zachodzie województwa śnieg ma prószyć nieco silniej. Nocą, lokalnie, możliwe spadki temperatury nawet do -11 stopni Celsjusza, co oznacza przymarzanie mokrych nawierzchni.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, mróz, śnieg, trasa, przymrozek, piaskarka
Główne trasy w regionie czarne i mokre. Gorsze warunki na drogach wojewódzkich

Główne trasy Warmińsko-Mazurskiego są czarne i mokre - zapewniają drogowcy. Jednak, w związku z tym, że miejscami nawierzchnie mogą przymarzać, na drogach krajowych regionu pracuje 18...

Zamknij
RadioOlsztynTV