Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowe mistrzostwa Polski mastersów w pływaniu

Ponad 400 zawodników wystartowało w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu mastersów, czyli osób w wieku powyżej 25 roku życia.

Do Olsztyna przyjechali ci, którzy dopiero jako dorośli zaczęli przygodę z tym sportem, a także bardzo utytułowani pływacy, mający za sobą występy w seniorskich imprezach międzynarodowych.

W kategorii od 30 do 34 lat o medale walczył Paweł Korzeniowski. Wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata i Europy i uczestnika tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro do występu w zawodach skłoniła świetna atmosfera imprezy.

00:00 / 00:00

W Mistrzostwach Polski nie zabrakło zawodników z Warmii i Mazur. Reprezentanci Aquasfera Masters Olsztyn zajęli 2. miejsce w klasyfikacji klubowej tuż za Legią Warszawa. Medale dla gospodarzy zdobyła m.in. Anna Goździejewska. Jej zdaniem, pływanie wymaga utrzymaniu dobrej kondycji i sylwetki, a to sprzyja zachowaniu młodego wyglądu.

00:00 / 00:00

 

(kos/bsc)

 

 

Więcej w pływanie, Mistrzostwa Polski, mastersi
Doskonalili pływanie pod okiem mistrzyni

Młodzi pływacy ponownie szkolili się pod okiem mistrzyni olimpijskiej. Otylia Jędrzejczak przyjechała do Elbląga z programem Otylia Swim Tour. To cykl jednodniowych warsztatów pływackich dla dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV