Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowa Rejza w Nidzicy i na Polach Grunwaldu

Zimowa Rejza. Fot. Łukasz Sadlak

Dziś na Polach Grunwaldu, wczoraj na zamku w Nidzicy. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zorganizowało 5 . już edycję Zimowej Rejzy.

Impreza nawiązuje do wypraw, prowadzonych o tej porze roku przez Krzyżaków, podczas których łupili wioski. Jest to jedyne tak duże widowisko organizowane w Polsce zimą. Na nidzickim zamku w pojedynkach rywalizowali rycerze z kilku polskich miast. Był też turniej strzelecki łuczników. Impreza zakończyła się pokazem tańca z ogniem.

Kolejne potyczki rycerzy odbyły się w niedzielę. Rycerze m.in. z Malborka, Mrągowa, Olsztyna, Szczytna i Nidzicy rywalizowali w pojedynkach na Polach Grunwaldzkich.

00:00 / 00:00

Rycerze zmierzyli się w turnieju bojowym na miecz i puklerz, a turyści mogli uczestniczyć w spływie kajakowym Doliną Wielkiego Strumienia, czyli zjechać ze wzniesienia kajakiem.

00:00 / 00:00

Podczas tegorocznej rejzy można było także podziwiać pokazy skiringu, czyli jazdy na nartach za koniem i Biathlon Grunwaldzki dla narciarzy. (mklod/bsc)

Zimowa rejza pod Grunwaldem. Fot. I. Malewska

Zimowa Rejza na zamku w Nidzicy. Fot. Łukasz Sadlak

Zimowa Rejza w Nidzicy. Fot. Łukasz Sadlak

Zimowa Rejza na zamku w Nidzicy. Fot. Łukasz Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, Zimowa Rejza
Rycerze opanują zamek w Nidzicy

W Nidzicy odbędzie się 5. edycja Zimowej Rejzy. Impreza nawiązuje do łupieskich wypraw, organizowanych w dawnych czasach przez Krzyżaków. Udział w Zimowej Rejzie (początek o godz....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV