Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima nie odpuszcza

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach mróz jest mniejszy niż wczoraj, ale nocą temperatury znowu spadną do kilkunastu stopni poniżej zera.

Obecnie w okolicach Węgorzewa uszkodzone są trzy stacje transformatorowe i bez prądu pozostaje około 70 odbiorców.

Od rana strażacy 8 razy wyjeżdżali do płonących sadz w kominach. Apelują, by zadbać o drożność i sprawność instalacji oraz urządzeń grzewczych oraz instalacji wentylacyjnych – mimo silnego mrozu nie można ich niczym uszczelniać i tym samym blokować. Warmińsko-mazurscy strażacy 9 razy ratowali przymarznięte do tafli lodu ptaki – łabędzie i kaczki.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie ponawia apel o szczególną wrażliwość na bezdomnych i potrzebujących.

Od wczoraj słuchacze Polskiego Radia Olsztyn alarmowali, że w Szczytnie zamknięta jest poczekalnia dworca autobusowego. Podróżujący muszą czekać na autobusy na mrozie. Udało nam się skontaktować z dzierżawcą poczekalni , który zapewnił, że jutro od 5 rano do 18 będzie ona otwarta dla podróżnych.

Działa całodobowa infolinia dla osób bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Pod numerem telefonu 800 165 320 można sprawdzić, gdzie są wolne miejsca do spania, jadłodajnie oraz punkty udzielania pomocy finansowej, prawnej i medycznej. Infolinię obsługują dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy w razie konieczności wzywają policjantów, strażaków lub pogotowie ratunkowe. Według ostatnich danych na Warmii i Mazurach przebywa 1,5 tysiąca osób bezdomnych.

(karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima
Lodowisko na powiatowych i gminnych drogach

Siarczysty mróz spowodował, że wielu mieszkańców małych miejscowości miało kłopot z dotarciem do pracy. Miejscami podjazd pod górki jest praktycznie niemożliwy. Ciężko też mają piesi, którzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV