Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zignorowali zakaz wytwarzania fali. Posypały się mandaty

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Wypoczywający na Wielkich Jeziorach Mazurskich nie zawsze mogą spokojnie żeglować. Prawdziwą zmorą są motorówki i skutery, które oprócz hałasu, tworzą fale, które mogą powodować niebezpieczne sytuacje na wodzie.

Tylko wczoraj policyjni wodniacy z Mikołajek interweniowali w takich sprawach 5 razy – relacjonuje sierż. szt. Kamila Nowakowska z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Sternicy jednostek pływających nie stosowali się do znaku żeglugowego mówiącego o zakazie wytwarzania fali. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

00:00 / 00:00

Mandatem w wysokości 200 zł ukarano 60-letniego sternika łodzi motorowej, który nie zastosował się do znaku żeglugowego na jeziorze Mikołajskim. Kolejne trzy interwencje dotyczyły sterników łodzi motorowych, którzy nie respektowali zakazu wytwarzania fali na jeziorze Tałty – wszyscy oni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Mandat w takiej samej kwocie za „falowanie” otrzymał jeszcze 26-latek z Warszawy płynący skuterem wodnym.

Autor: K. Kantor/PAP
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, jeziora, motorówka, skuter, żeglowanie
Wypadki i zasłabnięcia. Kilkanaście interwencji MOPR na mazurskich jeziorach

Mazurskie Pogotowie Ratunkowe w Giżycku kilkanaście razy interweniowało dziś na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Po południu ratownicy prowadzili akcję w Nowych Gutach niedaleko Pisza. Na plażę nad...

Zamknij
RadioOlsztynTV