Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zielone światło na rozbudowę drogi krajowej nr 16

Fot. A. Kulik

Jest zgoda na rozbudowę drogi krajowej numer 16 z Borek Wielkich do Mrągowa.

Ruszył przetarg na wykonanie dokumentacji kolejnego odcinka 16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa. Termin składania ofert mija 13 września. Wiadomość przekazał Polskiemu Radiu Olsztyn wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Wiceminister przypomniał, że wcześniej rząd PiS zapewnił środki na przygotowanie koncepcji na cały przebieg drogi z Borek do Ełku.

00:00 / 00:00

Jak wyjaśnił dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz opracowanie koncepcji pozwoli zlecić zarówno wykonanie projektu i rozbudowę drogi numer 16. To dopiero początek procedur, a nowym odcinkiem 16 pojedziemy najprawdopodobniej jeszcze w 2020 roku.

00:00 / 00:00

Są dwa kryteria oceny ofert: pierwszym i bardziej znaczącym jest cena a drugim doświadczenie zespołu projektowego. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na zrealizowanie zadania. Po zakończeniu prac nad koncepcją programową GDDKiA przystąpi do ogłoszenia przetargu na realizację zadania w systemie „projektuj i buduj”. Będzie to początek 2018 roku.

Krajowa 16 to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-wschodniej. Droga będzie dwujezdniowa, będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa będzie to droga z dwoma pasami tylko w jednym kierunku. Dostęp do drogi będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

 

(dgrzy/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, budowa, 16, DK16
Pijany pracownik na budowie w Ełku

Półtora promila alkoholu miał w organizmie jeden z pracowników budowlanych w Ełku. Sprawdzili to policjanci, wezwani przez przypadkowego przechodnia, który podejrzewał, że pracownicy na rusztowaniu są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV