Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zespól Enej i znani olsztyniacy zaśpiewali dla służby zdrowia

Zespół Enej z grupą olsztyńskich artystów, sportowców i ludzi związanych z miastem nagrał piosenkę „Olsztyn kocham”, by podziękować służbie zdrowia i zachęcić do finansowego wsparcia szpitala miejskiego.

Piosenka została we wtorek udostępniona na profilu Eneja, można ją też zobaczyć na youtube.”Robiąc to, co umiemy robić najlepiej – śpiewając, chcielibyśmy podziękować naszej lokalnej, olsztyńskiej służbie zdrowia za trud i poświęcenie w walce z koronawirusem” – napisał Enej.

Piosenka „Olsztyn Kocham” pochodzi z repertuaru zespołu „Czerwony Tulipan” ale przez lata stała się najbardziej znaną i popularną piosenką o tym mieście. Enej napisał, że nagrał ją na nowo z grupą przyjaciół „by wszystkim – zwłaszcza służbie zdrowia – dodać sił i wiary w tym trudnym dla nas czasie”.

Każdy z artystów i sportowców śpiewających z Enejem nagrał piosenkę w swoim domu. W projekcie zobaczyć można Czerwonego Tulipana i Eneja, Joannę Jedrzejczyk, Iwonę Pavlović, Cezarego Makiewicza, zespoły: Romantycy Lekkich Obyczajów, Łydka Grubasa, Brylanty&Bażanty, Harlem, Kuśka Brothers i Najlepszego Polskiego Elvisa – Adama Gałkę. Z Enejem śpiewają też artystki Marta Andrzejczyk i Basia Raduszkiewicz. Wystąpili też sportowcy z drużyny siatkarzy AZS UMW Olsztyn oraz klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn. Filmik kończy występ Jerzego Owsiaka, który mówi, że kocha Olsztyn.

Uczestnicy przedsięwzięcia trzymają w rękach kartki z tekstami zachęcającymi do wsparcia zbiórki pieniędzy na Szpital Miejski w Olsztynie.

Jak w większości szpitali w Polsce i na świecie personel medyczny potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących i właśnie na ten cel zbierane są pieniądze

– wyjaśnili artyści.

Zespól Enej zakończył swój wtorkowy wpis w mediach społecznościowych apelem, by zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa. „Pamiętajcie – zostając w domach też ratujecie świat!” – napisali muzycy.

Po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego artyści stali się jedną z bardziej poszkodowanych grup zawodowych. Dlatego Radio Olsztyn od 16 marca gra tylko polską muzykę. Olsztyńscy artyści pozdrawiają, zachęcają do zostania w domach i słuchania Radia Olsztyn 🙂

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służba zdrowia, enej, video, podziękowanie, muzycy, Olsztyn kocham
Do Polski leci największy transportowy samolot świata ze sprzętem medycznym z Chin. Jest możliwość śledzenia giganta

Na warszawskim lotnisku Chopina wyląduje o godzinie 9.30 największy na świecie samolot transportowy Antonow An-225 Mrija z dostawą z Chin środków medycznych do walki z koronawirusem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV