Ze szpitala do filharmonii…
Lekarze z Olsztyna, Białegostoku, Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Szczecina i Warszawy wystąpili w ogólnopolskim koncercie chórów lekarskich.
W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie wystąpili medycy, których pasją jest śpiew. W pierwszej części koncertu zespoły zaśpiewały wspólnie przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke, długoletniego dyrygenta i szefa artystycznego Chóru Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a także rektora Akademii Sztuki w tym mieście. Głównym punktem programu było wykonanie utworów chóralnych Johna Ruttera. Jako solistka wystąpiła Hanna Maria Zajączkiewicz – sopran.
W drugiej części chóry zaprezentowały swoje utwory a capella.
Ogólnopolski Koncert Chórów Lekarskich w Olsztynie zorganizowano po raz piąty.
Zdjęcia: Sławomir Ostrowski
(mklod/bsc)
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Sukces olsztyńskiego chóru na Sycylii. Grand Prix dla Collegium Musicum
-
Prawa Zasłużonych Dawców Krwi. Jak placówki medyczne reagują na ustawowe przywileje?
-
„Cudowne” terapie i sensacyjne linki. Specjaliści apelują o ostrożność
-
500 koncertów i 30 lat historii. Olsztyński chór Bel Canto świętuje jubileusz





















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







