Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zdrowa mama to zdrowa rodzina”. W Dywitach tak zachęcają do szczepień

fot. Przemysław Getka

„Szczepimy nasze mamy” – taką nazwę nosi akcja zorganizowana w ośrodku zdrowia w podolsztyńskich Dywitach.

W Dniu Matki przeciwko COVID-19 zaszczepi się tam łącznie 200 osób. W większości to panie, mieszkanki gminy Dywity. Nierzadko przychodzą do punktu ze swoimi córkami lub mężami i partnerami. Podawany jest jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

– W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy podkreślić, że zdrowa mama to zdrowa rodzina – powiedziała Radiu Olsztyn Beata Ostrzycka, dyrektorka Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach.

Szczepienia są bowiem najlepszym orężem w walce przeciwko COVID-19. Chcemy uświadamiać naszym mieszkańców, a szczególnie mamy, które są przecież edukatorami rodziny.

Ośrodek zdrowia w Dywitach także na co dzień jest punktem szczepień. Do tej pory, jak powiedziała Beata Ostrzycka, zaszczepiło się nieco ponad 50% mieszkańców gminy powyżej 65. roku życia. – Zgodnie z harmonogramem realizujemy teraz dawkę drugą szczepionki Pfizer/BioNTech – dodała dyrektorka.

Dodatkowa akcja szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w Dywitach potrwa do 20.00. Zaszczepić się mogą tylko zapisane wcześniej osoby. Niewykluczone, że podobną akcję dywicki ośrodek zdrowia zorganizuje 20 czerwca, czyli w Dniu Ojca.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, Dywity
Powstaje loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania pieniądze, samochody i inne atrakcyjne nagrody

Od 1 lipca uruchomiona zostanie loteria Narodowego Programu Szczepień, którą zrealizuje Totalizator Sportowy. Na ten cel zostanie przeznaczone 140 milionów złotych - zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik...

Zamknij
RadioOlsztynTV