Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie cysterny i osobówki na DK16 koło Biskupca. Nie żyje jedna osoba

Fot. KMP Olsztyn

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności dzisiejszego tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 16 Olsztyn – Biskupiec.

W okolicy Rzecka rano doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z cysterną. W wypadku zginął 20-letni kierowca. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego opla na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z cysterną jadącą bez ładunku.

Jak twierdzi policja, kierowca ciężarowego dafa, by uniknąć zderzenia używał świateł drogowych i sygnału dźwiękowego. Zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz nie udało mu się uniknąć wypadku.

53-letni kierujący cysterną z niegroźnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Według policji był trzeźwy. Po wypadku DK nr 16 była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, policja, ciężarówka, utrudnienia, DK16, uwaga, pilne
Wypadki na drogach regionu. W powiecie ełckim zginął 29-letni kierowca

29-letni kierowca zginął w wypadku w powiecie ełckim. Mężczyzna z nieustalonych na razie przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu. Droga powiatowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV