DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Zdecydował gol w doliczonym czasie gry! Stomil odpadł z Pucharu Polski

Stomil Olsztyn odpadł w 1/32 Pucharu Polski. Biało-niebiescy przegrali na własnym boisku z GKS-em Jastrzębie.

Stomil Olsztyn – GKS 1962 Jastrzębie 2:3 (1:1)

0:1 – Wolniewicz (10), 1:1 – Kovalonoks (16), 2:1 – Szota (56), 2:2 – Ali (76) 2:3 – Ali (90+2)

Stomil: Kudrjavcevs– Bucholc, Sadowski (81′ van Weert), Biedrzycki, Szota, Carolina– Hinokio, Tecław, Spychała (70′ Jarosz), van Huffel – Kovalonoks (70′ Loshi)

Warta: Pawełek – Wolniewicz, Kulawiak, Bondarenko, Słodowy – Ali, Mróz, Feruga, Jadach, Skórecki, Rumin (70′ Szczepan)

Żółte kartki: van Weert, Carolina

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny gości. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się pomocnik GKS-u Adam Wolniewicz, pokonując Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Stomil potrzebował 6 minut, aby wyrównać wynik meczu – znakomite podanie Sama van Huffela wykorzystał Nikita Kovalonoks. Olsztynianie z czasem przejęli inicjatywę, a dobrych sytuacji nie wykorzystał m.in. Koki Hinokio czy Jurich Carolina. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie – Stomil remisował 1:1 z GKS-em.

Na prowadzenie Duma Warmii wyszła w 57 minucie. Dośrodkowanie Macieja Spychały na gola zamienił Serafin Szota. Olsztynianie z prowadzenia cieszyli się do 76 minuty – wtedy wyrównującą bramkę zdobył Ali Farid. Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju na tym jednak nie poprzestali. W doliczonym czasie gry trafienie na wagę awansu zaliczył ponownie Ali Farid.

Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski, natomiast za tydzień „Duma Warmii” rozpoczyna ligowe zmagania. Na początek biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia o godz. 19.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn, Puchar Polski
Kolejny nowy zawodnik w Stomilu Olsztyn

Hubert Sadowski to kolejny nowy zawodnik Stomilu Olsztyn. Został  wypożyczony z ekstraklasowej Pogoni Szczecin. 20-latek może grać na lewym lub prawym stoperze oraz w środku obrony....