Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdalne nauczanie jest od dziś obowiązkiem. Do 10 kwietnia nauczyciele będą prowadzić lekcje online

Dziś w życie wchodzą nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zdalnego nauczania. Zamiast tradycyjnych metod, klasy, ławek i dzwonków w szkole własny pokój, komputer, tablet lub smartfon i lekcje przez internet.

W piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział, że realizowanie podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie będzie obowiązkiem. Minister wyjaśniał, że nie ma jednej odgórnie narzuconej metody pracy na odległość.

To dyrektorzy wraz z nauczycielami zdecydują, jakie metody, jakie techniki, jakie narzędzia wybiorą, żeby umożliwić kształcenie na odległość

– powiedział Dariusz Piontkowski.

Tam, gdzie nie będzie to możliwe, ministerstwo zaleca przekazanie uczniom drukowanych pakietów edukacyjnych. Minister apeluje, żeby dyrektorzy i nauczyciele przy planowaniu zajęć rozsądnie podchodzili do możliwości uczniów i nie przeciążali ich nauką.

Za realizację nauki przez daną placówkę ma odpowiadać jej dyrektor. To na nim spoczywa obowiązek informowania uczniów, rodziców i nauczycieli o sposobie i trybie realizacji zajęć. Będzie także koordynował współpracę nauczycieli z uczniami lub rodzicami, uwzględniając przy tym potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci i uczniów, w tym także tych objętych kształceniem specjalnym.

 

Redakcja: BŚwierkowska-Chromy za PAP i IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczeń, nauczyciel, nauka, szkoły, nauczanie
Studenci muszą się uczyć online co najmniej do 10 kwietnia

Zawieszenie funkcjonowania uczelni przedłużamy analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach, czyli do 10 kwietnia - poinformował w sobotę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego...

Zamknij
RadioOlsztynTV