Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdalna nauka w XII LO w Olsztynie. W kilku innych szkołach regionu nauczanie hybrydowe

Zdjęcie jest ilustracją do informacji

Po tym jak u jednej z uczennic stwierdzono koronawirusa XII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie ma przejść w tryb zdalnej nauki.

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że u jednej z uczennic szkoły wykryto wirusa SARS-CoV-2. Skutki mogą być jednak poważne

Prawdopodobnie całe liceum będzie musiało pracować zdalnie. Cała klasa i 12 nauczycieli miało kontakt z zakażona uczennicą. Przychylamy się do tego, aby ta szkoła przez najbliższe dni pracowała w systemie zdalnym.

00:00 / 00:00

Służby sanitarne potwierdziły także zakażenie wśród uczniów szkół podstawowych w Ostródzie i Liwi koło Ostródy oraz w Rozogach.  Jak wyjaśniła Małgorzata Hochleitner z Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty, w Rozogach tylko część uczniów musi zostać w domu, bo na kwarantannie jest jedna klasa.

00:00 / 00:00

Podobna sytuacja jest w dwóch placówkach w powiecie ostródzkim – o czym poinformowała Radio Olsztyn powiatowa stacja sanepidu. Z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów, na kwarantannę zostali skierowani uczniowie jednej z klas Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie i zerówka ze wsi Liwa, gdzie na COVID-19 chore jest jedno dziecko.

Przypadki zakażenia koronawirusem od początku tygodnia wykryto też w Zespole Szkół w Pasłęku, szkołach podstawowych w Lubawie, w Prątnicy koło Lubawy a także w Katolickiej Szkole Podstawowej w Olsztynie, dwóch szkołach średnich: II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie oraz Zespole Szkół nr 1 w Działdowie oraz w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

We wszystkich tych placówkach albo wszyscy uczniowie, albo tylko niektóre klasy pracują w trybie zdalnym. Uczniowie, ich nauczyciele i domownicy tych osób są na kwarantannie.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano dziś 13 nowych zakażeń, w sumie w regionie zachorowało do tej pory 1027 osób, 9 z nich zmarło.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w klasa, Rozogi, szkoła podstawowa, Małgorzata Hochleitner
Kolejna szkoła z nauczaniem zdalnym. Najpierw wirusa wykryto u dyrektorki placówki, teraz u nauczycielki

Jest decyzja o tym, że Szkoła Podstawowa przy Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie przechodzi w zdalny tryb nauczania. Najpierw koronawirus został wykryty u dyrektorki placówki, teraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV